زیباترین و بهترین کبوتران دنیا

Fancy pigeons store09125510881 . جامع ترین مرجع کبوترداری در ایران - بانک اطلاعات جامع کبوتر

کبوتر نوک قنار

  کبوتر نوک قنار

کبوتر نوک قنار یکی از زیباترین و پرطرفدارترین گونه های کبوتر ایرانی به شمار می آید که به دلیل شکل ظاهری منحصر به فرد آن دارای محبوبیت خاصی در کشور می باشد .

کبوتر نوک قنار کبوتری بسیار کمیاب بوده و به دلایلی خاص گونه های اصیل آن دارای قیمت های گزافی در ایران می باشد که یکی از این دلایل تکثیر بسیار دشوار این گونه می باشد .

این گونه در سال های اخیر متاسفانه دستخوش سود جویی های خودخواهانه برخی از افراد سودجو شده و دستکاری نژاد شده . 

برخی افراد سود جو با جفت نمودن کبوتران لانگ فیس ( english tumbler long face ) با کبوتران تهرانی گونه هایی شبیه قنار بوجود آورده اند که البته این گونه ها قطعا خصوصیات کبوتران قنار را نداشته و جوجه های نسل بعدی آن ها قطعا شبیه پدر و ماد نشده و یا مثل لانگ فیس ها پرپا می شوند و یا سرو گردن قنار را ندارند . 

به خاطر داشته باشید کبوتران لانگ فیس دارای چثه ای گرد و دمی کوتاه می باشند ( بر خلاف کبوتران نوک قنار ) و نیز لانگ فیس ها دارای پر پا می باشند که این خصوصیت آن ها را از کبوتران نوک قنار به وضوح متمایز می نمایند .

به هر حال ما امیدواریم از اینگونه موارد کمتر مشاهده شود و افراد برای خرید کبوتر اصیل با دیده ای  باز و مطمئن اقدام نموده . کبوتر خود را از افراد مطمئن تهیه نمایند .

کبوتر نوک قنار اصیل دارای پیشانی بلند و بسیار زیبا و اندامی کشیده و موزون بوده و بیشتر حجم بدن آن از پر تشکیل شده است که به همین دلیل پرنده دارای وزنی کم می باشد .

نوک پرنده هم همانگونه که از اسم آن پیداست بسیار کوچک و موزون می باشد .

کبوتر نوک قنار بصورت اصلی فاقد کاکل می باشد اما از تلفیق آن با کبوتران بسیار اصیل و کشیده و نوک جمع تهرانی گونه های کاکل دار آن نیز بوجود آمده است که در نوع خود بسیار منحصر به فرد و چشم نواز می باشند . 

کبوتران نوک قنار دارای رنگ های چشم مختلفی می باشند که مرغوبترین آن ها چشم سفید می باشد .

همانگونه که قبلا نیز اشاره گردید کبوتران قنار دارای قیمت های متفاوت و گزافی هستند و مشاهده شده در برخی موارد تا جفتی سی میلیون تومان نیز خرید و فروش می شوند . البته بنده مواردی شنیده ام ( ندیده ام ) که برخی افراد صحبت از کبوتر جفتی شصت میلیون تومان نیز نموده اند . ولی با برخی از قنار بازهای معروف خصوصا در تهران که صحبت می کنید قیمت کبوتران  خود را عددی بین جفتی 1 میلیون تومان تا 30 میلیون تومان اعلام می دارند .

به هر حال این نژاد نژادی بسیار زیبا و کمیاب و ارزنده می باشد . که البته شما می توانید گونه های ارزانتر حدود جفتی 400-500 هزار تومان، نیز از آن ها تهیه نمائید .

در ادامه نیز تصاویری بسیار بدیع از این نژاد بسیار زیبا و اصیل ایرانی براتون گذاشتم که کبوترهای یکی از دوستان بسیار عزیز و ارجمندم می باشند و اکثرشون از پشت کبوتران آقای احمد حسنلو از کرج می باشند.

جا داره در اینجا از زحمات ایشان برای تهیه این تصاویر بسیار زیبا و ارسالشون برای بنده تشکر و قدردانی خودم رو ابراز کنم .

گونه کاکلی:

کبوتر یک سر قنار بسیار زیبا و فاخر :

جوجه امسال :+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۹۱ساعت   توسط محمد جواد ابراهیمی  |